Blog Yazıları

Maltepe Vinç İmalatı

Maltepe Vinç İmalatı

 

İstanbul’ un Maltepe ilçesinde bulunan firmamız, sizler en kaliteli malzemelerle ve son teknolojiye göre vinç imalatı yapmaktadır.

Maltepe Vinç İmalatı Hizmetimiz

Maltepe vinç imalatında firmamız, öncelikle müşterilerimizin isteklerini kendimize hedef edinerek, vinç kapasitesine göre en son teknolojiyi kullanarak imalat hizmeti yapmaktayız. Firmamızdaki alanında uzman çalışanlarımız özellikle yenilikçi ve rekabetçi kişilikleriyle, etik ve ahlak kurallarına bağlı kalarak müşteri memnuniyetini sağlamak için gece gündüz çalışmaktadır. Müşterilerimizin vinç seçimi bizim vinç üretimimizde büyük rol oynar. Müşterilerimiz, vinç seçimi yaparken genelde şu özellikleri dikkate almalılardır. Bu özellikler; çalışılacak mahalin fiziki koşullarını tanımak, kaldırılacak yükü tanımak, kullanılacak vincin tüm özelliklerini (ağırlığını, boyutunu, kaldırma kapasitesini, taşıma kapasitesini, kaldırma sistemi gibi) bilmek, müşterilerimizin doğru ve sağlıklı seçim yapmasını sağlar. Vinç imalatı konusunda tercihleriniz arasında ilk sırayı almak için çalışmaktayız.

Maltepe Vinç Çeşitleri ve Vinç Kapasiteleri

Maltepe vinç imalatı firmamızda, müşterilerimizin isteği doğrultusunda her çeşit vinç üretmekteyiz. Firmamızın ürettiği vinç çeşitlerine bakarsak; ilk olarak vinçleri iki gruba ayırıyoruz. İlk grubumuz: Hareket yeteneklerine göre vinçlerdir. Bu vinçler; paletli vinçler (yumuşak arazilerde kullanılırlar), lastik tekerlekli vinçler (sert zeminli alanlarda kullanılırlar), kule vinçler (yüksekliği fazla olan yerlerde kullanılırlar), gezer köprülü vinçler (hidroelektrik santralleri gibi alanlarda kullanılırlar) ve ray üzerinde çalışan vinçler (monoray vinçler; maden ocakları ve sanayi fabrikaları gibi yerlerde kullanılırlar) olarak beş çeşittir. İkinci vinç grubumuz ise: kaldırma yeteneklerine göre vinçlerdir. Bu vinçler de; sepetli vinçler (insanların üzerlerinde rahatça çalışacağı şekilde tasarlanmış vinçlerdir), sabit vinçler (açık veya kapalı alanlarda yük taşıma işlemlerinde kullanılır), teleskopik bomlu vinçler (180 metre uzunluk ve bin tona kadar taşıma kapasitesi) ve kurtarıcılar (bu vinçler kurtarma ve taşıma gibi özelliklere sahiptir) olmak üzere dört çeşittir. Müşterilerimiz bu vinç çeşitlerinin özelliklerine ve kapasitesine bakarak ihtiyacı olan vinci alırlar.

Maltepe Caraskal Vinç

Teknolojinin gelişmesiyle beraber teknolojik aletler de her geçen gün gelişmektedir. Vinçler, özellikle inşaat sektöründe çok sıklıkla kullanılır hatta inşaat sektörünün olmazsa olmazlarıdır. Maltepe firmamızda Caraskal vinç imalatı da yapmaktayız. Yine bir vinç çeşidi olan Caraskal vinç (diferansiyel palanga), bir makara sisteminden oluşmaktadır. Taşıdığı ağır yüklerin sağa sola döndürmeye yarayan bir düzenektir. Taşıdığı yük kapasitesine bakacak olursak; Caraskal Vinçler, genellikle 19 ile 240 tona kadar olan ağırlıkları taşıyabilmektedir. Bu ağır yük taşıyan makinelerin bir dezavantajı vardır o da; taşıdığı yükün kaldırma süresinin biraz uzun olmasıdır. Caraskal vinçler, sert hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır ve kimyasal ortamlarda da rahatça kullanılabilmektedir. Diğer vinçler gibi Caraskal vinçlerinde belli zamanlarda periyodik bakım kontrolü vardır. Müşterilerimiz iş yerindeki ortama ve Caraskal vinçlerin kullanımına göre düzenli olarak kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir